PHOTOBOOK SMART YÜKLEME

DİKKAT !!! ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Ne yazıkki, Mojave 10.14 sürümüne güncellenmiş bir MAC kullanıyorsanız programımızdan yararlanamazsınız. Mojave işletim sistemi ve sonrasında çıkarılacak sürümlerde Photobook Smart uygulaması çalışmamaktadır.

Windows XP SP1 - SP2 - SP3 Kullanıcılarının Dikkatine !!!

Photobook Smart yüklemesi sırasında sisteminizde .Net Framework 3.5 sürümü yüklü olması gerekmektedir. Yüklü değil ise lütfen BURADAN gerekli eklentiyi indirerek çalıştırınız. Daha sonra program yüklemeyi tekrar başlatınız. Daha yeni windows sürümlerinde Windows 7 veya Windows 10 gibi, programımız sorunsuz çalışmaktadır.

MAC OSX Sürümlerine Göre Plugin Yükleme

Kullandığınız MAC* lerde her OSX* sürümü farklı olabilir. Bazen en güncel sürümü kullanmakta yarardan çok, size ekstra uğraş çıkarabilir. Bu nedenle sürekli güncellenen OSX sistemlerde aşağıdaki belirtilmiş en belli başlı sürümlere göre gerekli plugin* leri yükleyebileceğiniz adımları belirtmeye gayret gösterdik. Amacımız yardımcı olmaktır. Dilerseniz tarafımıza ulaşarak uzaktan erişim* talebinde bulununuz ve bilgisayarınıza uzaktan erişim yaparak önünüzde PhotoBook Smart kurulumunu yapalım ve programımız hakkında ufakta olsa bilgilendirme sunalım.
*MAC : Mac olarak bilinen ve adını MacIntosh Apple Computer türünden alan, kişisel bilgisayar üreten Apple Computer Inc. 'in bir ürünüdür.
*OSX : Apple iMac 'lerin kullandığı işletim sistemi. Unix tabanlıdır. Bazı bileşenleri açık kaynak olmasına rağmen, çoğu bileşeni açık kaynak değildir.
*plugin : Mac, Linux, Windows sistemlerle uyumlu çalışan, C++ yazılım dili ile hazırlanan ve "3rd Party" denilen programlara yama görevi gören kodlama türüdür.
*uzaktan erişim : Bir sunucu ve bir alıcı tarafından gerekli ayarlar sağlandığında dünyanın hangi noktasında olursanız olun "World Wide Web" üzerinden erişim yapılabilen yardımlaşma yöntemidir. En bilineni Teamviewer 'dır. Lütfen sisteminizde kurulu olan sürüm numarasına göre başlıkları uygulayınız. Her başlıktaki plugin farklı sürümdür. Kullandığınız OSX sürümlerine göre maddeler düzenlenmiştir.
MAC OSX sürümünüz 10.5.8 - 10.7.0 arasında ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız. 1 -) Mono Framework 2.6.4_4 : Bu plugin standart olarak OSX sisteminizde yüklü olarak gelmektedir. Ancak 10.7.0 sürümünden daha eski olan işletim sistemi kullanıcılarının bu sürümü elle kurması gerekmektedir. Mono Framework plugin'i Photobook Smart ve bunun gibi birçok 3. parti uygulamanın sisteminizde sağlıklı şekilde çalışması için gereklidir. Gerekli sürümü BURADAN indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere log out / log in (oturumu kapat / aç) yapınız. 2-) Xquartz 2.7.7 : Bu plugin standart olarak işletim sisteminizde yüklü olarak gelmez. X11 denilen özel bir geliştirici eklenti üzerinden çalışır. Bu X11 eklentisi yazılım geliştirme veya 3. parti yazılımların çalışması için gereklidir. Biz size X11 plugini zorunlu olmayan XQuartz eklentisini sisteminize kurmanızı yeterli görüyoruz. Mono Framework ile uyumlu çalışan bir plugindir. BURADAN başlıkta belirtilen OSX sürümlerini kullanan kullanıcıların yüklemesi yeterlidir. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere sistemi yeniden başlatınız (system reboot) .
MAC OSX sürümünüz YOSEMITE veya EL CAPITAN ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız. 1 -) Mono Framework 4.8.1.0 : Gerekli sürümü BURADAN indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere log out / log in (oturumu kapat / aç) yapınız. 2-) Xquartz 2.7.11 : Gerekli sürümü BURADAN başlıkta belirtilen OSX sürümlerini kullanan kullanıcıların yüklemesi yeterlidir. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere sistemi yeniden başlatınız (system reboot) . Yukarıdaki 2 adet plugini yükledikten sonra GENEL ANLATIM başlığına göre Photobook Smart 'ı yükleyerek dilediğiniz albümü özgürce tasarlayarak tarafımıza siparişinizi yollayabilirsiniz.
MAC OSX sürümünüz SIERRA 10.12.0 - 10.12.6 ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız. 1 -) Mono Framework 4.0.5_1 : Gerekli sürümü BURADAN indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere log out / log in (oturumu kapat / aç) yapınız. 2-) Xquartz 2.7.9 : Gerekli sürümü BURADAN başlıkta belirtilen OSX sürümlerini kullanan kullanıcıların yüklemesi yeterlidir. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere sistemi yeniden başlatınız (system reboot) . Yukarıdaki 2 adet plugini yükledikten sonra GENEL ANLATIM başlığına göre Photobook Smart 'ı yükleyerek dilediğiniz albümü özgürce tasarlayarak tarafımıza siparişinizi yollayabilirsiniz.
MAC OSX sürümünüz HIGH SIERRA 10.13.0 - 10.13.6 arasında ise aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız. 1 -) Mono Framework 5.8.0.108 : Gerekli sürümü BURADAN indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere log out / log in (oturumu kapat / aç) yapınız. 2-) Xquartz 2.7.11 : Gerekli sürümü BURADAN başlıkta belirtilen OSX sürümlerini kullanan kullanıcıların yüklemesi yeterlidir. İndirme işlemi bittikten sonra, indirdiğiniz dosyayı açınız. Açılan dosyada kurulumu gerçekleştiriniz. Kurulum işlemi bitince 1 kere sistemi yeniden başlatınız (system reboot) . Yukarıdaki 2 adet plugini yükledikten sonra GENEL ANLATIM başlığına göre Photobook Smart 'ı yükleyerek dilediğiniz albümü özgürce tasarlayarak tarafımıza siparişinizi yollayabilirsiniz.

GENEL ANLATIM

Yukarıdaki 2 adet plugin de sisteme yüklendikten ve 1 kere yeniden başlatma yaptıktan sonra websitemizden indirdiğiniz veya indireceğiniz Photobook Smart (PhotoBook_0108_2014.dmg) dosyasının kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum işlemi çok basittir, indirilen dosyayı çift tıklayın, kurulumu başlatın, adımları takip edin, dilerseniz İngilizce dil desteği ile kurabilirsiniz. Kurulum bitince sistemi yine en son olarak 1 kere yeniden başlatın. Sistem açılınca Photobook Smart 'ı çalıştırın. İlk açılma işlemi sistem donanımına da bağlı olarak uzun sürebilir. Photobook Smart açılınca 1 kere kapatın ve yeniden açın. Artık Photobook Smart üzerinden dilediğiniz albümü özgürce tasarlayarak tarafımıza siparişinizi yollayabilirsiniz. Sipariş ile ilgili tüm detay ve ek blgilere de BURADAN ulaşabilirsiniz.

NOTLAR:

En ufak kafanızı kurcalayan , anlayamadığınız veya teknik destek ihtiyacınızda bize 7/24 destek@photobook.com.tr eposta adresinden veya 09.00 - 18.00 saatleri arasında 0312 394 14 30 no 'lu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 09.00 - 18.00 saatleri arasında 0555 971 85 06 numaralı telefon üzerinden whatsapp uygulamasından da yardım talep edebilir, sorularınızı sorabilir veya arayabilirsiniz.