Yayınlanma Tarihi : 00 – 00 – 2020

Photobook Smart Kullanım Sözleşmesi

Giriş

PhotoBook Albüm yazılımının (bundan sonra yazılım olarak adlandırılacaktır.) ve/veya PhotoBook.com.tr  sitesi tarafından sunulan hizmetlerin (bundan sonra hizmet olarak adlandırılacaktır.), PhotoBook  tarafından sunulan ürünlerin kitap, takvim ve kişiye özel kartlar (bundan sonra ürün olarak adlandırılacaktır) kullanımı, yazılımı kullananlar ve/veya hizmetten yararlananlar (bundan sonra kullanıcı olarak adlandırılacaktır) ile Filmsan Ltd.şžti. (bundan sonra Filmsan Ltd. şžti. olarak adlandırılacaktır.) arasında akdedilen 17 maddelik işbu sözleşme koşularına tabidir. 
 
Kullanıcı yazılımı kullanmak ve/veya hizmetten yararlanmakla, Filmsan Ltd. şžti. ile kullanıcı arasındaki ilişkinin esasları ve gizlilik politikası ve hizmet şartlarına ilişkin işbu 17 maddelik sözleşme hükümlerini bütünüyle okuduğunu kabul etmiş sayılır. 
Aşağıda belirtilen kullanım şartları sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. 
Yazılımı kullanma ve/veya hizmetten yararlanma, kullanıcı tarafından aşağıda belirtilen kullanım şartlarının yerine getirilmesine bağlıdır. 

1 – Genel Kurallar

• Kullanıcı, yazılımı kullanmak ve/veya hizmetten yararlanmakla aşağıda belirtilen şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Aşağıda belirtilen şartları kabul etmiyorsanız photobook.com.tr  sitesini  ve/veya yazılımı kullanmayınız.
• Kullanıcıya sunulan hizmete ilişkin genel bilgi ile kullanım şartlarını içeren web sayfası içeriği Filmsan Ltd. şžti. tarafından kullanıcıya haber verilmeksizin  değiştirilebilir. Kullanıcı, kullanıma devam ettiği sürece bu sayfada belirtilen kullanım şartları hakkında yapılan her türlü değişikliği kabul etmiş sayılır. Kullanıcının bu şartları kabulü, kullanıcı ile Filmsan Ltd. şžti. arasında akdedilen bir sözleşme niteliğindedir. Kullanıcının yazılımı kullanma ve/veya hizmetten yararlanma hakkı, kullanım şartlarına uygun hareket ettiği sürece geçerli olacaktır.

2 – Yazılım

•  Kullanıcı, yazılımı yüklemeden, kullanmadan veya kopyalamadan ya da üçüncü kişilerle paylaşmadan önce aşağıda belirtilen kullanım koşullarını okuduğunu kabul eder. Yazılımın aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeyenlerce yüklenmesi ve/veya kullanılması yasaktır.
•  Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıya işbu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde yazılımı yükleme ve kullanma yetkisi tanır.
•  Kullanıcı, ticari amaç gütmemek kaydıyla, yazılımı kopyalamakta ve başkaları ile paylaşmakta serbesttir.
•  Kullanıcı yazılımı satamaz, kiralayamaz veya herhangi bir şekilde gelir elde etmek için kullanamaz.
•  Kullanıcının yazılıma ait kaynak kodlara ulaşması, yazılımın kaynak metni ve veri tabanı hakkında her türlü bilgiyi elde etmesi veya elde etmeye çalışması veya tersine mühendislik yapması yasaktır.
•  Bu sözleşmedeki herhangi bir hükmün ihlal edilmesi veya ihmal edilmesinin ihtimal dahilinde olması durumunda Filmsan Ltd. şžti. tüm yasal yollara başvurma ve dava açma hakkına sahiptir.
•  Filmsan Ltd. şžti. yazılımın veya  photobook.com.tr  sayfasının kullanımından doğrudan veya dolaylı olarak doğan ve/veya doğabilecek herhangi bir zarardan ve/veya kazanç kaybından hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
•  Kullanıcının yazılımı bilgisayara yüklemeden önce, yazılım lisans sözleşmesi detayları için yazılım paketi içinde yer alan Yazılım Lisans Sözleşmesine bakması gerekir.

3 – Siparişin Verilmesi

•  Kullanıcının, Filmsan Ltd. şžti. tarafından sunulan ürün tasarım hizmetini kullanabilmesi, öncelikle yazılımı kendi bilgisayarına indirmesine bağlıdır.
•  Kullanıcı programı kendi bilgisayarlarına indirdikten sonra şahsına ait fotoğraf ve yazıları kullanarak istediği kitabı, takvim veya kartı tasarlayabilir. Kullanıcı programı her açışında güncelleme yapmak zorundadır. Bu işlem program tarafından otomatik olarak yapılır. Güncelleme en güncel ürün ve fiyat listesine ulaşımı sağlar.
•  Kullanıcı  tasarımını oluşturduktan sonra, program içinden gerekli sipariş ve ödeme bilgilerini girerek siparişini gerçekleştirir.
•  Kullanıcı tarafından sisteme girilen sipariş ve ödeme bilgileri kitapta kullanılacak resimlerle beraber dosyalanıp ftp:filmsan.com.tr  sitesine iletilir. Bu süre kullanıcının internet bağlantı hızına bağlı olarak değişebilir.
•  Sipariş bilgilerinin ve üründe kullanılacak verilerin tamamının kullanıcı tarafından baskı merkezine  iletilmesinden sonra, photobook.com.tr  sitesi ulaştırılan dosyanın sorunsuz ulaştığını kontrol eder. 
•  Bedel tahsilatı yapıldıktan sonra Filmsan Ltd. şžti. tarafından “Siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir” şeklindeki e-mail kullanıcıya iletilir.
•  E-mailin iletilmesinden sonra sipariş üretim aşamasına geçer. Filmsan Ltd. şžti. tarafından “siparişiniz sorunsuz bir şekilde bize ulaşmış ve kredi kartından ücret tahsil edilmiştir.” şeklindeki e-mail kullanıcıya gönderilmeden sipariş alınmış sayılmaz.
•  Tamamlanan siparişe ilişkin tüm bilgiler  90 gün süre ile Filmsan Ltd. şžti. tarafından arşivlenir ve süre sonunda silinir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen veriler kullanıcının açık izni alınmaksızın herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

4 – Siparişin İptali

•  Siparişiniz bize ulaşıp dosyanın uygunluğu kontrol edildikten sonra  kullanıcıya siparişinizin ulaştığına dair bir bildirim e-postası gönderilir. Bu işlemden sonra ürün üretim için baskı merkezine aktarılır. 
•  Siparişi iptal etmek isteyen kullanıcı en kısa zamanda 0312 394 14 30 numaralı  telefonu arayarak talebinizi sipariş koduyla birlikte iletir. Siparişiniz üretime geçmemiş ise iptal gerçekleştirilebilir. Bu konuda karar Filmsan Ltd. şžti. ne aittir.

For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.

5 – Teslim

•  Sipariş edilen ürünlerin 7-10 iş günü içinde kullanıcıya ulaştırılması amaçlanmaktadır. Teslimatta herhangi bir gecikme kullanıcıya siparişi iptal etme ve bu nedenle herhangi bir talepte bulunma ve/veya tazminat talep etme hakkı vermez.
•  Sipariş edilen ürünlerin teslimat sırasında herhangi bir hasara uğramaması için ürünler paketlenmiş halde taşıyıcıya teslim edilir. Paketlenmiş olarak taşıyıcıya teslim edilen ürünlere taşıyıcılar veya onların acenteleri tarafından verilebilecek zararlardan Filmsan Ltd. şžti.  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
•  Sipariş edilen ürünler anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile kullanıcıya ulaştırılır. Kargo ücreti kullanıcıya aittir. Kargo ücreti sipariş sırasında kullanıcıdan tahsil edilir.

6 – Sorumluluk

•  Filmsan Ltd. şžti. sipariş girilen verilerde oluşabilecek kayıplar ve/veya hasarlar nedeni ile herhangi bir sorumluluk altına girmez.
•  Sipariş edilen ürünün baskı kalitesi tamamen kullanıcı tarafından sisteme girilen görüntülerin çözünürlüğü ile ilgilidir. Kullanıcı tarafından sisteme girilen görüntülerin çözünürlüğünün düşük olması durumunda sistem kullanıcıyı uyarır.
•  Kullanıcı, metin görüntüleri ve düzenleme de dahil olmak üzere ürün içeriğinin doğruluğunun kanıtlanmasından tek başına sorumludur. Kullanıcı ürün siparişi verdiği anda sipariş içeriğini onayladığını, siparişin verildiği şekilde basıma hazır olduğunu kabul eder.

7 – Telif Hakları

•  Filmsan Ltd. şžti. , sipariş edilen ürünler ile ilgili fikri hak ihlallerinden hiçbir şekilde sorumlu  tutulamaz. Kullanıcı, yazılımın kullanımı ve/veya hizmetten yararlanma sırasında fikri haklara ilişkin yasal düzenlemelerin ihlali durumunda bu eylemlerin yasal sonuçlarından sadece ve tamamen kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.
Kullanıcı sipariş vermiş olduğu ürün üzerinde telif hakkı sahibi olduğunu ve/veya telif hakkı sahibinin açık yazılı onayını aldığını ve/veya bu ürün sebebiyle bir fikri hak ihlali gerçekleşmeyeceğini kabul ve garanti eder.
•  Filmsan Ltd. şžti. kullanıcı tarafından sipariş edilen dosyaların içeriğine ve/veya doğruluğuna ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez.
•  Kullanıcı, ürün siparişinde ve dağıtımında Türk Hukukuna ve/veya ürünün dağıtılacağı diğer tüm ülkelerin fikri hukuk kurallarına uyacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

8 – Garanti ve İade

• Kullanıcı ürüne ilişkin tüm şikayetlerini, ürünün kendisine tesliminden itibaren 14 gün içinde Filmsan Ltd. şžti. internet sitesinde bildirilen telefon numarasına iletir.
• Yapılan bildirim üzerine yapılan değerlendirmede kullanıcı şikayeti haklı görülürse, Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıya, verilen siparişin tekrar basımından ibaret olan yeni bir ürün sunar veya ürün basımı için yapılmış tüm maliyetleri keserek kalan bedeli iade eder. Seçim hakkı Filmsan Ltd. şžti. ‘ye aittir. Basım hataları dışındaki herhangi bir kullanım hatasından veya uygunsuz şatlarda saklamadan kaynaklanan aşınma ve yıpranmadan Filmsan Ltd. şžti. sorumlu değildir.

9 – Ek Kurallar

•  photobook.com.tr  sitesi ve yazılım yasak içerik içerebilecek şekilde kullanılamaz.
 Aşağıda belirtilen özelliklere sahip içerik yasak içerik olarak değerlendirilir.
– Yanıltıcı, pornografik, müstehcen, saldırgan, küçük düşürücü, küfür vb. kapsayan içerik
– Telif haklarına aykırı ve/veya hak sahibinin yazılı izni ve bilgisi olmadan kullanılan içerik
– şžahsiyet haklarına tecavüz teşkil eden içerik
– Virüs, bozuk dosya vb. zararlı kod içeren ve/veya hizmetin kullanımını güçleştirmeye veya engellemeye yönelik içerik ve bilgisayar kodları
– Yasadışı faaliyet özelliği taşıyan veya yasa dışı faaliyetleri teşvik edici nitelikteki içerik
•  Filmsan Ltd. şžti. yazılımın ve/veya ürünün kullanıcı veya üçüncü kişiler tarafından yasadışı kullanımından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı sipariş ettiği ürüne ilişkin tüm telif haklarından tek başına sorumludur.
•  photobook.com.tr  sitesi veya yazılım, sadece üyeliğe ilişkin tüm detayları ve doğru e-mail adresini belirten kişilerin kullanımına açıktır. Kullanıcının hizmetten yararlanması, istenen tüm bilgileri photobook.com.tr  sitesine doğru eksiksiz ve güncel şekilde bildirmesine bağlıdır.
•  Reşit olmayan kişiler yazılımı ve photobook.com.tr  sitesini sadece kredi kartı sahibi olan kullanıcı bir erginin izni ile kullanabilirler.
•  Filmsan Ltd. şžti. işbu sözleşmenin şartlarına aykırı davranma girişiminde bulunan veya bulunabilecek kişilerin photobook.com.tr  sitesine ve yazılıma erişimini engelleme hakkını saklı tutar.
•  Filmsan Ltd. şžti., photobook.com.tr  sitesinde bulunan veya herhangi bir amaç için bu siteye sunulan materyallerin doğruluğu, güncelliği, performansı, bütünlüğü veya uygunluğu için bir teminat veya garanti sağlamaz. Bu tür bilgi ve materyallerin belirsizlik ve hatalar içerebileceğini kullanıcı kabul eder. Bu belirsizlikler ve yanlışlıklar Filmsan Ltd. şžti.’nin sorumluluğu dışındadır. Filmsan Ltd. şžti. yazılımın ve/veya hizmetin kullanımından ya da kullanılamamasından ve kullanıcı hesabının başkaları tarafından kullanılmasından kaynaklanabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz.
•  photobook.com.tr sitesinin, PhotoBook Albüm yazılımının ürünlerinin ve servislerinin içinde yer alan bilgi veya materyalin kullanımına ilişkin tüm risk kullanıcıya aittir. Filmsan Ltd. şžti. bu konuda sorumluluk kabul etmez ve yükümlülük altına girmez.
•  Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıya sunulan, tasarım, düzen, fontlar (yazı biçimleri) görünüm ve grafikleri de içerir şekilde, fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm hizmetler ve materyaller üzerinde hak sahibidir. Bu hizmetlerin ve materyallerin işbu sözleşmede yer alan telif haklarına ilişkin kurallara aykırı şekilde kullanımı ve/veya kopyalanması yasaktır. 
Kullanıcı bu materyalleri kopyalayıp çoğaltamaz. Kullanıcı bu yazılımları kullandığında kendisine ayrıca bildirilmesine gerek olmaksızın yazılımın hak sahibinin kullanım şartlarını peşinen kabul etmiş sayılır.
•  Yazılımın, yazılım içersindeki materyallerin ve/veya hizmetlerin izinsiz ve kapsam dışı kullanımı hukuki ve cezai sorumluluk doğurur.
•  PhotoBook Albüm yazılımını kullanan/kullanacak kullanıcı uygulama indirilirken kullanılan e-posta adresine ve sipariş sırasında sisteme girilen e-posta adresine bilgilendirme, kampanya, tanıtım, yardım vb. şekilde oluşturulan elektronik posta içeriklerini almayı kabul ve tahakkuk etmiş olur.

10 – Anlaşmazlık çözümü

Yazılımın ve/veya hizmetlerin kullanımından doğan her türlü uyuşmazlıkta Ankara mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

11 – Gizlilik Politikası ve ilgili güvenliği

‘ Gizlilik Politikası ‘  Filmsan Ltd. şžti. ‘nin kullanıcılardan aldığı bilgileri ne şekilde kullanabileceğini bildirir. 
– Filmsan Ltd. şžti.  kullanıcıya ait bilgilerin gizliliğine önem verir. 
– Filmsan Ltd. şžti. elde ettiği bilgiyi iyi niyet çerçevesinde ve kanunlara uygun şekilde kullanır.
– Filmsan Ltd. şžti. bilgiyi sadece bu sözleşmede belirtilen amaçlar için toplar ve kullanır.
– Filmsan Ltd. şžti. sadece hizmet amacına ve kapsamına uygun bilgileri toplar.
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcı bilgilerinin doğru ve güncel tutulması için gerekli tüm tedbirleri alabilir.
– Filmsan Ltd. şžti. toplanan bilgilerin güvenliği için gerekli önlemleri alabilir.
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcının özel tercihlerine ilişkin bilgileri kullanıcıya sunulan hizmetlerle ilgili olmak kaydıyla ve bu hizmetlerle ilgili olduğu ölçüde ve sürede elinde tutacaktır.
– Filmsan Ltd. şžti. sadece aşağıda belirtilen şartlar dahilinde kullanıcılara ait bilgileri işleme tabi tutma hakkına sahiptir. 
– Kullanıcıları bilgilendirmek kaydıyla ve kullanıcıların açıkça onay verdiği durumlarda,
– Kullanıcı taleplerini gerçekleştirebilmek için, verilen bilgilerin işlenmesinin gerektiği durumlarda
– İşlemin yasal bir zorunluluk olduğu durumlarda
– Kamu yararının gerektirdiği hallerde veya işlemin resmi makamlar tarafından istenmesi durumunda,
– Veriyi işlemeye – Filmsan Ltd. şžti.’nin kanunen yetkili olduğu durumlarda

12 – Hassas Bilgiler

– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıların ırklarına ve etnik kökenine, politik fikirlerine, dini ve felsefi inançlarına, sağlıklarına ve cinsel tercihlerine ilişkin bilgileri hiçbir şekilde kayıtlarında bulundurmaz ve işleme tabi tutmaz.
– Yukarıda belirtilen içerikteki bilgilerin – Filmsan Ltd. şžti. ‘nin bilgisi dışında sisteme yüklenmesi durumunda, söz konusu içerikle ilgili tüm sorumluluk hesap sahibine aittir. 
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıların bu gibi eylemlerinin tespiti halinde ilgili bilgileri silme ve/veya kullanıcı hesaplarını kapatarak hizmetten faydalanılmasını engellemeye yönelik tedbirler alma hakkına sahiptir.

13 – Çerezlerin Kullanımı

Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıların bilgisayarlarına belirli durumlarda çerez (cookie) yerleştirebilir. Çerezler photobook.com.tr  sitesinden kullanıcı bilgisayarlarına gönderilen ve kullanıcılara özel bir tanımlayıcı içeren bilgisayar dosyalarıdır. Filmsan Ltd. şžti. aşağıda belirtilen durumlarda kullanım kolaylığı ve ek güvenlik amacıyla çerezleri kullanım hakkını saklı tutar. Filmsan Ltd. şžti. çerezleri kullanıcılara ait kişisel bilgileri ortaya çıkarmak için kullanmaz. Çerez kullanımını engellemek isteyen kullanıcı web tarayıcısının ayarlar bölümünden bu engellemeyi gerçekleştirebilir.
– Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapması gereken bölümlere kolay ve hızlı erişimini sağlanması amacı ile,
– Hizmete ilişkin kullanıcı tercihlerinin kayıtlı tutularak kullanıcıların gelecekte yapacakları işlemlerde kendilerine kolaylık sağlamak amacı ile,
– Çevrimiçi ve özelleştirilmiş içerikli bölümlerde özel bilgilerin nasıl görüntüleneceğinin belirlenmesi amacı ile,
– photobook.com.tr sitesi ziyaretçileri ile ilgili istatistiki bilgilerin oluşturulabilmesi amacı ile,
– Çevirimiçi güvenlik önlemleri amacı ile

14 – Bilgi Güvenliği

Filmsan Ltd. şžti. kullanıcı tarafından sisteme girilen bilgilerin güvenliğine önem verir ve bu amaçla aşağıdaki tedbirleri alır.
Filmsan Ltd. şžti. kullanıcı tarafından photobook.com.tr  sitesine girilen bilgilerin güvenliği için gerekli her türlü fiziksel, elektronik ve yasal önlemleri alır.
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcı tarafından sisteme girilen (kredi kartı bilgileri vb) önemli bilgileri Güvenlik Soket Katmanı Teknolojisi (SSL) ile şifrelenmiş web sayfaları aracılığı ile toplar. 
Bu şekilde sisteme girilen bilgilerin internet üzerinden kötü niyetli kişilerce kullanılma ihtimali en düşük seviyeye indirilmiş olur.
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcılara ait kredi kartı bilgilerini, kredi kartı ile bedel tahsilatı gerçekleştirildikten sonra siler. İşlemler esnasında kredi kartı numarası, bankanın POS sistemine gönderilerek bedel tahsilatı için kullanılır.
– Filmsan Ltd. şžti. kullanıcıdan aldığı bilgilere, sadece hizmet amacına yönelik olarak ve ilgili personel tarafından erişilebilmesini sağlar.

15 – Profesyonel Kullanım

•  PhotoBook Album, profesyonel kullanıcılara PhotoBook Album Logosu olmayan kitap basma hizmeti sunmaktadır.
•  Profesyonel kullanıcı olmak isteyenler  0312 394 14 30 numaralı telefondan, yada destek@photobook.com.tr  e-posta adresinden PhotoBook Album ile temasa geçip bu isteklerini belirtmelidirler.
•  Profesyonel kullanıcılar siparişlerini verirken her seferinde kendilerince belirlenerek PhotoBook Album’e bildirmiş oldukları e-posta adresini kullanmalıdırlar.